Rincian produk
Tempat asal: Guangdong, Cina
Nama merek: Jrkconn
Sertifikasi: ISO9001
Nomor model: Seri JFPH11VM
Syarat Pembayaran & Pengiriman
Kuantitas min Order: Hubungi Kami
Harga: Contact us
Kemasan rincian: Pengemasan tabung/pengemasan gulungan
Waktu pengiriman: 7-15 hari kerja
Syarat-syarat pembayaran: T/t, moneygram, l/c
Menyediakan kemampuan: 1000000 per minggu
Jenis: |
Header Pin Pemasangan Permukaan |
Melempar: |
2.54mm |
Tinggi Isolator: |
3mm |
panjang pin: |
Disesuaikan |
Jumlah pin: |
04 ~ 80 Pin |
Pelapis: |
Kilat Emas |
Bahan isolasi: |
PPS |
Bahan pin: |
Kuningan |
Jenis: |
Header Pin Pemasangan Permukaan |
Melempar: |
2.54mm |
Tinggi Isolator: |
3mm |
panjang pin: |
Disesuaikan |
Jumlah pin: |
04 ~ 80 Pin |
Pelapis: |
Kilat Emas |
Bahan isolasi: |
PPS |
Bahan pin: |
Kuningan |
| Specification | Details |
|---|---|
| Pitch | 1.27mm, 1.778mm, 2.0mm, 2.54mm, 5mm, support customization |
| Row Number | Dual Row |
| Connection Type | SMT |
| Pin Material | Brass |
| Insulation material | PPS, UL94V-0 |
| Pin Number | 4pin ~ 80pin |
| Pin Length | Customized |
| Insulation Height | H=3.0mm |
| Surface Treatment | Gold plating, tin plating |
| Current Rating | 3A |
| Operating Temperature | from -55℃ to 105℃ |
| Soldering Temperature | 260℃,10s max. |
| Application Fields | Communication equipment, machinery manufacturing, industrial control, military industry, electric power, medical equipment, etc. |
| Selling Units | Package | Port |
|---|---|---|
| Single Item | Tube / PE Bag/Tray / Tape&Reel Packing | Shenzhen |
| Quantity (pcs) | Samples | 1 - 100K | > 100K |
|---|---|---|---|
| Lead Time (working days) | 3 ~ 7 | 15 | To be negotiated |